Bejegyzés archívum

Illegálisan lerakott hulladékot számoltunk fel Alsó-Petrecseren

Társaságunk kollégáinak a „napi rutin” részét képezi, hogy az adott erdészkerület útjait, turistaútvonalait, cserkelőútjait, a pihenőhelyek környezetét rendszeresen bejárják. Május második hetében lett figyelmes kerületvezető erdészünk nagy mennyiségű, illegálisan elhelyezett

Elolvasom

Ki lakik az odúban?

Társaságunk Agostyáni Arborétumában május 10 és 12-re meghirdetett madarak és fák napi programjainkra több csoport is kilátogatott. A „Zöld Óvoda” címet is elnyert, tatai Kertvárosi Óvoda nagycsoportosai első állomáshelyükön Rozmann

Elolvasom

2022-ben is a Fenntarthatóság volt a téma

A múlt héten hetedik alkalommal zárult sikerrel a Föld Napja apropóján életre hívott Fenntarthatósági Témahét, melynek idén kiemelt kérdésköre a víz, az egészségvédelem és a felelős fogyasztás voltak. Áder János

Elolvasom

Közös erővel a tisztább erdőkért

A Tavaszi Nagytakarítás kampány az Erdők Világnapjától (március 21.) a Föld Napjáig (április 22.) tartott. Az Aktív- és Ökoturisztikai Fejlesztési Központ által szervezett kezdeményezéshez nagyon sokan csatlakoztak. A szemétgyűjtési programokat

Elolvasom

Fókuszban az erdőtüzek megelőzése

Erdőgazdálkodási szakemberekkel tartott közös szakmai napot a katasztrófavédelem április 7-én Soponyán. A fórum első felében az erdőtüzek kockázatáról és a tűzoltási taktikákról tartottak előadásokat. Délután egy szimulált tűzeset felderítési, megközelítési

Elolvasom