
Erdőlátogatási tájékoztató – Afrikai sertéspestis (ASP)
Tisztelt Erdőlátogatók! Ezúton is tájékoztatjuk Önöket, hogy az emberre nem veszélyes afrikai sertéspestis (ASP) kórokozója átterjedt az M1-es autópályától délre
A kiemelt közjóléti objektumok, így a Vajda János Erdészeti Erdei Iskola, a Gróf Esterházy Móric Ökoturisztikai Központ, az Agostyáni Arborétum által szervezett rendezvények lehetőséget biztosítanak, hogy a Társaság mindennapjaiba betekintést nyújtsunk. Ezen saját szervezésű programok mellett a Vérteserdő Zrt. a közelmúltban több meghívást is kapott alapítványok, általános és középiskolák családi napjaira, illetve egyes szakmákat bemutató rendezvényeire, ahol a Társaság szakszemélyzetének tagjai tartottak előadásokat hivatásukról, az erdő- és vadgazdálkodásról, a Vértesben és a Gerecsében élő vadfajokról.
Szent Márton napján a szárligeti székhelyű Őzike Alapítvány „Vadász, halász, madarász kalandok” elnevezésű családi délelőttjén a helyi Hétszínvirág Óvoda és a Tima Endre Általános Iskola gyerekközönsége pillanthatott be a hivatásos vadászok mindennapi munkájába, és szerezhetett ismereteket a környékben élő vadfajokkal kapcsolatos tudnivalókról, különösen a gímszarvasról és a muflonról. A több, mint négy évtizedig a térségben dolgozó, 2018-ban az Életfa Emlékplakett Ezüst fokozatával kitüntetett, Horváth Lajos Miklós, a Vérteserdő Zrt. nyugalmazott, a közelmúltban elhunyt kerületvezető erdésze hagyatékából az Alapítvány kiállítást rendezett, így az erdészek és vadászok által használt eszközöket, illetve trófeákat a résztvevő gyerekek megszemlélhették.
November 24-én a Tatabányai Szakképzési Centrum Kereskedelmi Vendéglátó és Idegenforgalmi Technikum és Szakképző Iskolájának diákjai tanóra keretében az erdővédelemről, az erdőgazdálkodásról, az erdőlátogatás szabályairól és a vadgazdálkodásról hallgathattak interaktív előadást. A témára nyitott, érdeklődő hallgatóság kérdéseire válaszolva a Vérteserdő Zrt. szakemberei kitérhettek a vadállomány-szabályozás szükségességére, az afrikai sertéspestissel kapcsolatos tudnivalókra, a vadelütések és a belterületi vadmegjelenés okaira, megelőzési lehetőségeire is. A középiskola jelenlévő tanárai fontosnak ítélik az együttműködés folytatását, melynek során olyan, az intézmény profiljába jól illeszkedő témakörök is napirendre kerülhetnek, mint például a vadászati turizmus és a vadgasztronómia.
Fotó: Boglári Zoltán, Kis Balázs

Tisztelt Erdőlátogatók! Ezúton is tájékoztatjuk Önöket, hogy az emberre nem veszélyes afrikai sertéspestis (ASP) kórokozója átterjedt az M1-es autópályától délre

Nagy érdeklődés mellett rendeztük meg társaságunk nyugdíjas találkozóját. A több, mint 60 fős összejövetel bebizonyította, hogy egykori munkatársaink ma is

A Vérteserdő Zrt. együttműködési megállapodást kötött a Bakony-Buda Speciális Kutató-Mentő Csoport Egyesülettel, amelynek tagjai a jövőben a társaság működési területén

A Vérteserdő Zrt. 2022 óta 115 helyszínen mintegy 1560 köbméter illegális hulladéktól mentesítette az erdőket A Vérteserdő Zrt. folyamatosan dolgozik

A Vérteserdő Zrt. 2025-ös szakmai évének összefoglalója A Vérteserdő Zrt. 2025-ben is a hosszú távon fenntartható erdőkezelést tartotta szem előtt
A weboldalon a minőségi felhasználói élmény érdekében sütiket használunk. Ezen technológiákhoz való hozzájárulás lehetővé teszi számunkra, hogy információkat gyűjtsünk az Ön böngészési szokásairól. Az „Elfogadom” gombra kattintva engedélyezi ezek alkalmazását. További információ a Süti szabályzat és Adatvédelmi tájékoztató felületén olvasható.
