
Az erdők védelméhez szakmai és társadalmi szemléletváltásra egyaránt szükség van
Miközben egyre nagyobb társadalmi figyelem irányul erdeinkre és természeti értékeink megóvására, az állami erdészeti társaságoknak továbbra is évről évre több
Mocz András kiemelte, az együttműködés célja a klímaváltozáshoz alkalmazkodó erdőgazdálkodási megoldások közös kidolgozása, valamint a kétoldalú szakmai együttműködés jövőbeli irányainak meghatározása.
Hangsúlyozta, a több éve zajló szakmai párbeszéd és előkészítő munka eredményeként megosztják egymással a magyarországi homoktalajokon végzett erdősítések tapasztalatait, valamint közösen vizsgálják a fafajok inváziós potenciálját. A felek az együttműködést kiterjesztik az úgynevezett sztyeppi és arid térségekre is – tette hozzá.
A helyettes államtitkár rámutatott, a közös gondolkodás, a tudásmegosztás és a kutatási projektek megvalósítása mellett a gyakorlati együttműködések felgyorsítása is szükséges. Ennek érdekében dolgoznak azon, hogy algériai szakemberek magyarországi tanulmányúton vegyenek részt.
A lehetséges irányokról szólva Mocz András elmondta, megállapodtak növényanyag-cserében, továbbá egy, a török–magyar mintára épülő, hosszú távú kutatói csereprogram elindításában is. A cél a szárazság- és hidegtűrő fafajok közös vizsgálata. Közös cél az is, hogy kísérleti telepítéseket indítsanak az Algériában már bevált szárazságtűrő fafajokkal, a helyi és a magyar tapasztalatok összevetésével, emellett hangsúlyozta az őshonos fafajaink fontosságát is.
Mocz András szerint fel kell gyorsítani a tapasztalatok megosztását, mert a szárazodási folyamat erősödni látszik, és a jövő erdeinek érdekében mielőbb reagálni kell a kedvezőtlen változásokra.
Forrás: AM Sajtóiroda

Miközben egyre nagyobb társadalmi figyelem irányul erdeinkre és természeti értékeink megóvására, az állami erdészeti társaságoknak továbbra is évről évre több

Az erdők ökoszisztéma-szolgáltatásai között kiemelkedő szerepet tölt be a kikapcsolódás és a rekreáció lehetősége. A Vérteserdő Zrt. számára kiemelten fontos,

A Baji erdészkerületben, az Öreg-Kovács-hegyen található dagonyához is lajtoskocsival szállítják ki az éltető vizet a Vérteserdő Zrt. kollégái. 552 méteres

Ferencz Zoltán, erdőkért felelős helyettes államtitkár a magyar erdőgazdálkodás következő időszakáról – terepbejárás és beszélgetés az Ipoly Erdő Zrt. Királyréti

Nemzetközi kutatás segítheti a klímaváltozáshoz jobban alkalmazkodó erdők kialakítását A Vértes és a Gerecse idős molyhos tölgyállományai olyan különleges genetikai
A weboldalon a minőségi felhasználói élmény érdekében sütiket használunk. Ezen technológiákhoz való hozzájárulás lehetővé teszi számunkra, hogy információkat gyűjtsünk az Ön böngészési szokásairól. Az „Elfogadom” gombra kattintva engedélyezi ezek alkalmazását. További információ a Süti szabályzat és Adatvédelmi tájékoztató felületén olvasható.
