
Újra látogatható a Körtvélyesi-kilátó!
Tisztelt Erdőlátogatók! Örömteli hír a természetjáróknak: befejeződtek a felújítási munkálatok a Vértes hegység egyik legnépszerűbb panorámapontján. A Kis-Kopasz-hegyen álló Körtvélyesi-kilátó
Az ország számos mezőgazdasági, erdészeti szakközépiskolájából és óvodákból is érkeztek csoportok az eseményre. A kisebbeknek Tóth Gábor humoros „Állati jó bemutatója” és a Sárréti-Portyázó Magyar agár és Alpesi tacskókopó Kennel vadászkutyái adtak felejthetetlen pillanatokat. Nagy sikernek örvendett a már hagyományosan megrendezett „Az erdő gyerekszemmel” elnevezésű versenyünk is, ahol a gyerekek a saját erdei tapasztalataikat, élményeiket rajzolták le. Minden mű a nagysátorban lett kiállítva, a legjobbak Vérteserdős ajándékcsomagot kaptak. Emellett az óvodáskorúak és az alsós diákok az erdei iskola kézműves állomáshelyein, a környezeti nevelést célzó foglalkozásainkon és a fából készült ügyességi játékokból kialakított játszótéren, a bálaugrálón időzhettek.
Az idősebb korosztálynak, a felsősöknek és a szülőknek folyamatosan lehetősége volt erdő- és vadgazdálkodási kérdésekben, a továbbtanulással kapcsolatban konzultálni kollégáinkkal az örökerdős és a vadászati standokon. A méhészeti állomáshelyen az érdeklődők közelről is megismerkedhettek a méhészet speciális felszereléseivel és a mézkészítés fortélyaival. Az erdőgazdaság kaptáraiban megtermelt akác, hárs és repce mézet is megkóstolhatták. A látogatók továbbá megismerkedhettek az erdőben termő gyógynövények felhasználási módjával, az emberi szervezetre gyakorolt hatásukkal.
Újdonság volt az Országos Magyar Vadászkamara Komárom-Esztergom Vármegyei Területi Szervezete által rendelkezésre bocsátott „Ismerd meg a vadászokat!” projekt bemutató utánfutója. A speciális eszköz oldalaira kivetített interaktív tartalmak és a „Titokzatos Vértes, rejtélyes Gerecse” című előadás segítségével a hivatásos vadászok munkájába, a vadon élő állatok és a növények életébe lehetett betekintést nyerni. Természetesen lehetőség volt a helyszínen trófeákat, állatbőröket és a vadászati eszközöket megtapintani, megnézni, távcsövet kipróbálni.
Köszönjük a közreműködést az Országos Magyar Vadászkamara Komárom-Esztergom Vármegyei Területi Szervezetének, Tóth Gábornak és a Sárréti-Portyázó Magyar agár és Alpesi tacskókopó Kennelnek!
Szívből reméljük, hogy mindenki szép élményékkel térhetett haza a gazdanapok forgatagából és jó helyre került az a 150 pusztaszil csemete is, amelyeket az egyes állomáshelyeken, a többfordulós kvízjátékot helyesen kitöltők vihettek haza magukkal!

Tisztelt Erdőlátogatók! Örömteli hír a természetjáróknak: befejeződtek a felújítási munkálatok a Vértes hegység egyik legnépszerűbb panorámapontján. A Kis-Kopasz-hegyen álló Körtvélyesi-kilátó

Tisztelt Erdőlátogatók! Tájékoztatjuk Önöket, hogy felújítjuk a várgesztesi Vár-rét közjóléti berendezéseit. A felújítás idejére lezárjuk a Vár-rét érintett részeit. Kérjük,

A kőrisvész látványos változásokat okoz az erdőkben, de a cél a folyamatos erdőborítás és a természetes megújulás támogatása A Vértes

Tisztelt Erdőlátogatók! Ezúton is tájékoztatjuk Önöket, hogy az emberre nem veszélyes afrikai sertéspestis (ASP) kórokozója átterjedt az M1-es autópályától délre

Nagy érdeklődés mellett rendeztük meg társaságunk nyugdíjas találkozóját. A több, mint 60 fős összejövetel bebizonyította, hogy egykori munkatársaink ma is
A weboldalon a minőségi felhasználói élmény érdekében sütiket használunk. Ezen technológiákhoz való hozzájárulás lehetővé teszi számunkra, hogy információkat gyűjtsünk az Ön böngészési szokásairól. Az „Elfogadom” gombra kattintva engedélyezi ezek alkalmazását. További információ a Süti szabályzat és Adatvédelmi tájékoztató felületén olvasható.
