Reméljük értékes szakmai tapasztalatokkal és szép élményekkel gazdagodva térhettek haza a Kisalföldre erdész kollégáink, egyesületi tagtársaink.
Fotó: Boglári Zoltán, Greguss László, Tóth Balázs
Az első nap reggelén a csoport Csákberénybe a Merán Fülöp Vadászati és Erdészeti Múzeumhoz érkezett. A híres vadász gróf életének és munkásságának emléket állító kiállítás megtekintését követően a Dél-Vértesi Erdészeti Igazgatóság kollégáinak vezetésével a Panoráma tanösvényen az őszi Vértest is megtekinthették, betekintést nyerve az egykori kopárfásítások munkafolyamataiba, és a jelenlegi erdőszerkezet-átalakítás feladataiba is.
Az ebédet már Pusztavámon az egykori vízimalom, majd vadászkastély, jelenleg pedig szálláshelyként, rendezvényközpontként működő Malomerdő Panzióban fogyasztották el. Az Észak-Vértesi Erdészeti Igazgatóságunk az erdészet telephelyén zajló tűzifa-feldolgozást (hasított tűzifa, konyhafa és Big-Bag zsákos kiszerelés felkészítése), majd a középhegységi bükkösök szálalóvágásos gazdálkodását mutatta be terepen a csoportnak.
A tanulmányút második napja kulturális programmal indult. A széleskörű összefogással megújult Csókakő várhoz még sejtelmesen derengő ködben jutott fel a csoport a nemrégiben átadott Kálvária stációival szegélyezett, hangulatos úton. A vár érdekes történetét Vass Rezsőné, Etelka nénitől hallhatták és tehették fel neki a felmerülő kérdéseket. Időközben a nap sugarai áttörték a ködfátyolt és megmutatkozott a Székesfehérvártól a Bakonyig elnyúló táj szép panorámája.
A gánti Vértes Vendéglőben elköltött ebéd után a Gerecsei Erdészeti Igazgatóság volt a következő állomás. A gerecsei szlavón tölgyesek helyi, erdőművelési vonatkozásairól és a klímaváltozás okozta szakmai kihívásokról, ezzel kapcsolatos jövőbeni feladatokról kaptak ismertetőt vendégeink. A kétnapos program végül az Agostyáni Arborétumban egy szakvezetett sétával zárult. A késő délután fényei igazán felemelő látványt nyújtottak a famatuzsálemek törzsei és színpompás lombjai közt.
Reméljük értékes szakmai tapasztalatokkal és szép élményekkel gazdagodva térhettek haza a Kisalföldre erdész kollégáink, egyesületi tagtársaink.
Fotó: Boglári Zoltán, Greguss László, Tóth Balázs

Tisztelt Erdőlátogatók! Ezúton is tájékoztatjuk Önöket, hogy az emberre nem veszélyes afrikai sertéspestis (ASP) kórokozója átterjedt az M1-es autópályától délre

Nagy érdeklődés mellett rendeztük meg társaságunk nyugdíjas találkozóját. A több, mint 60 fős összejövetel bebizonyította, hogy egykori munkatársaink ma is

A Vérteserdő Zrt. együttműködési megállapodást kötött a Bakony-Buda Speciális Kutató-Mentő Csoport Egyesülettel, amelynek tagjai a jövőben a társaság működési területén

A Vérteserdő Zrt. 2022 óta 115 helyszínen mintegy 1560 köbméter illegális hulladéktól mentesítette az erdőket A Vérteserdő Zrt. folyamatosan dolgozik

A Vérteserdő Zrt. 2025-ös szakmai évének összefoglalója A Vérteserdő Zrt. 2025-ben is a hosszú távon fenntartható erdőkezelést tartotta szem előtt
A weboldalon a minőségi felhasználói élmény érdekében sütiket használunk. Ezen technológiákhoz való hozzájárulás lehetővé teszi számunkra, hogy információkat gyűjtsünk az Ön böngészési szokásairól. Az „Elfogadom” gombra kattintva engedélyezi ezek alkalmazását. További információ a Süti szabályzat és Adatvédelmi tájékoztató felületén olvasható.
