
A gánti kocsánytalan tölgy Perbetén írja tovább a magyarság történelmét
A Perbetei Református Egyházközség és a Csemadok Perbetei Alapszervezete a trianoni békediktátum aláírásának 106. évfordulója, valamint a felvidéki magyar családok
Erdésznek lenni életre szóló hivatás, egy arborétum vezetőjének lenni pedig egy különleges megtiszteltetés – mondta bevezetőjében Mocsi Ádám, aki 2024 óta vezeti a kertet. Majd emlékeztette a vendégeket, hogy az alapítók örökségét továbbvinni kötelesség. Kiss Miklós, dr. Barabits Elemér, Bánó István és Galambos Gáspár erdészek 1955-ben állami támogatással hozták létre az Agostyáni Arborétumot. A Magyar Tudományos Akadémia kísérletei gyanánt 300 fajta, nagyrészt exota fát ültettek, melyek mára jelentős méreteket értek el, és impozáns látványt nyújtanak.
A rendezvényt megtisztelte a 90. életétévét betöltő Vénusz Tibor (Tibi bácsi), aki 26 évig vezette nagy gondossággal az arborétumot. Ő tulajdonképpen a kert alapítóitól vette át a stafétát. Jelen volt Császár Károly, aki Tibi bácsitól – a nyugdíjba vonulása után- vette át a székelykapu szimbolikus vaskulcsát, hogy aztán 17 évig ellássa a teendőket. A kertgondozási, csemetekerti munkák mellett rendszeressé tette a szakvezetéseket.
Rozmann Hajnalka sajnos nem tudott eljönni. Hajnalka 2011-től 2024-ig nyugdíjba vonulásáig rendezte a kert ügyes-bajos dolgait, nagy elhivatottsággal. Nevéhez kötődik az arborétum egész éves nyitvatartási rendszerének kialakítása, szélesre tárva ezzel a kapukat az érdeklődőknek. A családi – baráti találkozóra az unokák, ismerősök, barátok is eljöttek, illetve a társszervezetek képviselői is örömmel anekdotáztak a régi időkről.
Az egyes vezetők részletes munkásságáról további részleteket az arborétum közösségi oldalán ITT olvashatnak.

A Perbetei Református Egyházközség és a Csemadok Perbetei Alapszervezete a trianoni békediktátum aláírásának 106. évfordulója, valamint a felvidéki magyar családok

Nagy érdeklődés mellett rendeztük meg társaságunk nyugdíjas találkozóját. A több, mint 60 fős összejövetel bebizonyította, hogy egykori munkatársaink ma is

Hosszúhetény mellett, a Natur Hotel Kövestetőben rendezték meg idén a XII. Nemzeti Vadászkürtös Versenyt, 2026. május 23-án. A házigazda feladatokat

Véget ért az Év Erdésze Verseny 2026 országos döntője, melynek házigazdája idén a NYÍRERDŐ Zrt. volt. Az összesített eredmények alapján

A Vérteserdő Zrt. együttműködési megállapodást kötött a Bakony-Buda Speciális Kutató-Mentő Csoport Egyesülettel, amelynek tagjai a jövőben a társaság működési területén
A weboldalon a minőségi felhasználói élmény érdekében sütiket használunk. Ezen technológiákhoz való hozzájárulás lehetővé teszi számunkra, hogy információkat gyűjtsünk az Ön böngészési szokásairól. Az „Elfogadom” gombra kattintva engedélyezi ezek alkalmazását. További információ a Süti szabályzat és Adatvédelmi tájékoztató felületén olvasható.
